Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Raportu o stanie gminy za 2022 rok

Raport o stanie gminy za 2022 rok wraz z załączoną informacją o debacie.

Załączniki

Nabór kandydatów na ławników

Z dniem 31 grudnia 2023 r. kończy się kadencja ławników sądów powszechnych w latach 2020 - 2023.
 
Na podstawie art. 160 § 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2023 r., poz. 217 ze zm.) dalej „u.s.p.”, ławników do sądów rejonowych wybierają rady gmin, których obszar jest objęty właściwością tych sądów.
 
Zgodnie z informacją Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 23 maja 2023 r. Rada Gminy Bartoszyce na kadencję 2024-2027 do Sądu Rejonowego w Bartoszycach powinna wybrać ogółem 5 ławników, z czego do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy – 3 ławników.
 
Pełna informacja dla kandydatów - w załącznikach.

Załączniki

Obchody Dnia Matki w Łabędniku

W Łabędniku, w sobotę 27 maja br. z okazji Dnia Matki odbył się Festyn pod hasłem „Nie ma jak u mamy”. Obchody Dnia Matki rozpoczął Pan Andrzej Dycha Wójt Gminy Bartoszyce życząc zebranym gościom wspaniałej zabawy.
 
Na placu przed boiskiem ustawiono dmuchańce dla dzieci, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Były też stoiska z ciastami, frytkami, pierożkami, kawą i herbatą oraz nie gasnący grill. Na scenie występowały zespoły muzyczne Sonar, Sielanka, Wojcieszanie i dziecięce grupy taneczne, prezentując swoje umiejętności – Dziecięcy Zespół Ludowy „Sokoliki” oraz 4 występy przygotowane przez Szkołę Tańca Moving Art. Nie zabrakło gier i zabaw plenerowych, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody oraz pokazów strażackich.
 
Organizatorem festynu było Koło Gospodyń Wiejskich z Łabędnika oraz Gmina Bartoszyce, która współfinansowała całe przedsięwzięcie z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
 
Festyn był okazją do integracji mieszkańców i promocji kultury wiejskiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29Galeria zdjęć: "Nie ma jak u mamy"

Jubileusz 75 - lecia powstania OSP w Galinach

27 maja br. Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha uczestniczył w uroczystych obchodach Jubileuszu 75 - lecia Istnienia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Galinach. Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele Parafialnym w Galinach. Dalsza część obchodów odbywała się na scenie przy wiatkach w Galinach, gdzie odbył się uroczysty apel. Podczas apelu Jednostka została odznaczona Złotym Medalem Za zasługi dla Pożarnictwa.
 
Jubileusz 75 - lecia powstania OSP w Galinach był również okazją do podsumowania osiągnięć i zasług tej organizacji, a także do uhonorowania jej członków i sympatyków.
Zasłużonym Druchom i Druchnom wręczono odznaczenia: Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza, Złote Medale „Za zasługi dla pożarnictwa”, Srebrne Medale „Za zasługi dla pożarnictwa” oraz Odznaki „Za wysługę lat”.
 
Była to także okazja do podziękowania wszystkim tym, którzy wspierają i współpracują ze strażakami-ochotnikami, takim jak samorządy, Państwowa Straż Pożarna, służby ratownicze, media, sponsorzy i darczyńcy.
 
Podczas uroczystego apelu poinformowano zaproszonych gości i mieszkańców, że dnia 18 maja 2023 r. na uroczystości apelu z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka w KP PSP w Bartoszycach za przeogromny wkład wniesiony w rozwój i bezpieczeństwo pożarnicze mieszkańców gminy Bartoszyce Brązowym Medalem „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” nadanym przez MSWiA został odznaczony pan Andrzej Dycha – Wójt Gminy Bartoszyce.
 
Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) w Galinach jest organizacją społeczną, która 75 lat służy lokalnym społecznościom w zapewnianiu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. OSP w Galinach powstała w 1948 roku, jako kontynuacja tradycji strażackich z okresu przedwojennego. Od tego czasu OSP w Galinach rozwijała się i modernizowała, zdobywając uznanie i szacunek mieszkańców oraz władz państwowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30Galeria zdjęć: Jubileusz 75 - lecia powstania OSP w Galinach

Raport z głosowań

Samorządowe Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach

W dniu 19 maja 2023 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego sołtysi Gminy Bartoszyce wzięli udział w Samorządowym Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach, które odbyło się w Amfiteatrze w Ostródzie.
 
Uroczystość została zorganizowana z okazji Dnia Sołtysa. Udział w niej wzięli m.in.: sołtysi z Warmii i Mazur, parlamentarzyści, władze samorządowe oraz przedstawiciele kół gospodyń wiejskich, którzy przygotowali stoiska z rękodziełem i potrawami regionalnymi.
 
Ważnym elementem tego wydarzenia było wyróżnienie przez Marszałka Województwa sołtysów za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności. Na tegorocznej uroczystości z naszej gminy wyróżnionym sołtysem na wniosek Pana Wójta został Ireneusz Rogowski – Sołtys Kinkajm. Gratulujemy serdecznie!!!
 
Podczas uroczystości można było posmakować różnych specjałów przygotowanych przez koła gospodyń, wykonać pamiątkowe zdjęcia, podziwiać występy zespołów regionalnych oraz wziąć udział w koncercie Sławomira, który wystąpił wraz z zespołem.
 
Dziękujemy Panu Andrzejowi Dycha - Wójtowi Gminy Bartoszyce za zorganizowanie transportu i umożliwienie wyjazdu na wojewódzkie obchody Święta Sołtysa oraz Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego za zorganizowanie tak wspaniałego przedsięwzięcia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Samorządowe Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach

Sztuka Teatralna „Kłamstwo”

W sobotni wieczór 20 maj w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Bezledach widzowie Gminy Bartoszyce mieli okazję zobaczyć sztukę teatralną „Kłamstwo”, w reżyserii Wojciecha Malajkata.
 
Była to niezwykła komedia o małżeńskich intrygach i zdradach, pełna błyskotliwych dialogów i zabawnych sytuacji. Aktorzy zagrali znakomicie, a reżyseria była na wysokim poziomie. Sala była pełna i publiczność reagowała entuzjastycznie na każdą scenę.
 
Sztuka Kłamstwo to świetna propozycja dla wszystkich, którzy lubią inteligentny humor i dobrą zabawę.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Sztuka teatralna "Kłamstwo"

II edycja Tańca Nowoczesnego "KONTRA"

II edycja Tańca Nowoczesnego "KONTRA" o Puchar Wójta Gminy Bartoszyce Andrzeja Dychy to wyjątkowe wydarzenie kulturalne i sportowe, które odbyło się w w sobotę 20 maja 2023 roku w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach. Wzięło w nim udział ponad 300 uczestników.
 
Turniej jest organizowany przez Moving Art mobilna szkoła tańca i Studio Tańca "Czarna Owca" przy współpracy z Urzędem Gminy Bartoszyce. Celem turnieju jest promocja tańca nowoczesnego jako formy aktywności fizycznej i artystycznej, integracja środowiska tanecznego z regionu i kraju, a także popularyzacja gminy Bartoszyce jako miejsca przyjaznego kulturze i sportowi.
 
Nagrodą główną turnieju jest Puchar Wójta Gminy Bartoszyce Andrzeja Dychy, który został wręczony zwycięzcom w każdej kategorii. Turniej jest otwarty dla publiczności, która może podziwiać pokazy taneczne na najwyższym poziomie i dopingować swoich faworytów.
 
Zapraszamy wszystkich miłośników tańca nowoczesnego do udziału za rok w III Turnieju Tańca Nowoczesnego "KONTRA" o Puchar Wójta Gminy Bartoszyce Andrzeja Dychy!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: II edycja Tańca Nowoczesnego "KONTRA"

LXX sesję Rady Gminy Bartoszyce

Obchody „Dnia Strażaka” w KPPSP w Bartoszycach

W czwartek 18 maja 2023 w Bartoszycach odbyły się uroczyste obchody „Dnia Strażaka”. Na zaproszenie KPPSP w Bartoszycach, przybyli liczni goście honorowi, wśród nich Wiceminister Aktywów Państwowych Pan Andrzej Śliwka, poseł na Sejm RP Pan Adam Ołdakowski oraz przedstawiciele władz samorządowych z powiatu. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia i podziękowania zasłużonym strażakom i współpracownikom OSP Gminy Bartoszyce i KPPSP Bartoszyce.
 
Wójtowi Gminy Bartoszyce Panu Andrzejowi Dycha postanowieniami Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadana została Brązowa Odznaka - Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej.
 
Minister podkreślił rolę strażaków ochotników w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom i wyraził uznanie dla ich poświęcenia i profesjonalizmu. Poseł na Sejm RP złożył gratulacje jubilatom i zapewnił o swoim wsparciu dla rozwoju OSP w regionie.
 
Przedstawiciele samorządów z powiatu podziękowali strażakom za ich służbę na rzecz społeczności lokalnej i zadeklarowali dalszą pomoc finansową i organizacyjną dla OSP w Gminie Bartoszyce i KPPSP w Bartoszycach.
 
Obchody zakończyły się pamiątkowym zdjęciem.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: Dzień Strażaka

1 2 3 4 5 6 ... 66

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
 
Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin